TJ Sokol Věřňovice "B" vs TJ Lokomotiva Louky

Datum a čas konání: 19.5.2024 17:00

O klubu

1955

Ve dnech od 23.června do 5.července se v Praze konala na mohutném stadionu Strahov 1. celostátní spartakiáda. Byla to největší a nejokázalejší tělocvičná a sportovní slavnost ve světovém měřítku. Spartakiáda ukázala světu nejen velikou svornost a fyzickou vyspělost všech vrstev obyvatelstva republiky, ale i ohromnou organizační sílu našeho pracujícího lidu. Na tuto Spartakiádu odjelo z Louk 24 cvičenců, z toho 16 žen a 8 mužů. Byli to hlavně členové TJ Lokomotivy, bývalého Sokola. Na zastávku doprovázela cvičence místní hudba OB.

1961

Tělovýchovná jednota Lokomotiva Louky nad Olší měla ke konci roku 1961 192 členů. Předsedou je p.Alois Gemrot č.106 s jednatelem Bronislavem Motykou č.521. Jednota má 4 oddíly - kopanou, ZTV, šachy a nově založený oddíl házené. Oddíl kopané který má 80 registrovaných hráčů, si vedl po celý rok úspěšně. Sehráno bylo celkem 95 zápasů s pasivním skórem 233:271. A můžstvo skončilo na 5.místě v tabulce o 2 body za vedoucím mužstvem - Baníkem Lazy.

1970

Předsedou byl Miroslav Galia, jednatelem Józef Raszyk a hospodářem Emanuel Hanzel. V průběhu roku bylo konáno celkem 32 schůzí, z toho 7 výborových a 25 schůzích kopané. V oddíle pracoval 33 členný výbor, ale těch, kteří přestože byli do funkce řádně zvoleni a funkce přijali a pak ve výboru řádně pracovali bylo málo. Nejobětavějším funkcionářem byl a zůstal obětavý soudruh Józef Raszyk, který věnoval TJ nejvíce svého volného času a ze 32 schůzí vynechal omluveně všeho všudy pouze 5 schůzí. 22 schůzí se zúčastnil předseda Galia a Josef Puk. V jarní fotbalové soutěži se mužstvo ve své třídě umístilo na 8.místě, dorost na 7. a žádí na 12.místě. V podzimní části už se mužstvo umístilo na 5.místě, dorost na 11.místě a žáci na 2.místě.

1971

TJ Lokomotiva, která je v obci jedinou sportovní organizací měla i v uplynulém roce svoje starosti. Největší starosti výboru způsobilo mužstvo, které po 5 letech pobytu v 1.A třídě sestoupilo o třídu níže. Jak na vesnický oddíl byl to mimo všechno jistý úspěch. Vždyť z 1.A třídy vypadly již dávno před tím mužstva Českého Těšína, Fučíku Orlová, Petrovic, Slovanu Havířov, Jablunkova a Dobré u Frýdku-Místku. Tři družstva (muži, dorost a žáci) sehrála celkem 82 zápasů s poměrem branek 189:212. V těchto zápasech se vystřídalo celkem 80 hráčů. Nejvíce zápasů sehrál hráč Pograbiński (celkem 32). Jen jeden zápas několik hráčů. Nejvíce branek nastřílel soupeřům Milan Hanzel (19), Balwar (15), Galganek (13). Muži "starých pánů" vyhráli turnaj v Darkově a dovezli domů pohár. Rovněž žáci byli v jiné pohárové soutěži úspěšní a odvezli také pohár. Výbor TJ Lokomotivy, kterému předsedlal Vladimír Galia a měl celkem 14 členů, zasedal 45x. Výborových schůzí se zúčastňovali nejpodstivěji Józef Raszyk, Wilhelm Golasowski, Vladimír Galia, Rudolf Puk a Ladislav Veselý.

1973

TJ Lokomotiva, jímž předsedou byl Ladislav Veselý, jednatelem Eduard Siuda a pokladníkem Emanuel Hanzel čítala ke dni 31.12.1973 celkem 147 členů a měla své vlastní sídlo v klubovně na hřišti. Nově byla navázána družba s oddílem KS Olza Pogwizdów (sousední obec za Olzou v PLR). TJ se zúčastnila tamtéž pohárového turnaje. V naší obci byl uspořádán turnaj kopané rozhodčích okresů Karviná, Nový Jičín, Frýdek - Místek a XI Ostravských novinářů. Po turnaji byla uskutečněna beseda o významu denního tisku. Byl uskutečněn zájezd do Domášova, kde se družstvo můžstva zúčastnilo tamního fotbalového turnaje a umístilo se na 2. místě. V akci "Z" na sportovišti odpracovali členové TJ Lokomotivy brigádnicky 1825 hodin.

1974

TJ Lokomotiva čítala ke dni 31.12.1974 celkem 156 členů. Předsedou byl Ladislav Veselý, který se dne 25.11.1974 ze zdravotních důvodů vzdal funkce. Jednatelem byl Eduard Siuda a pokladníkem Emanuel Hanzel. Do konce volebního období bude funkci předsedy zastávat Vladimír Gamrot. V jednotě byla činná 3 družstva kopané - muži, dorost a žáci, která se mimo mistrovská soutěže účastnila ještě několik jiných soutěží. V rámci českopolské družby byl sehrán turnaj za účasti družstev místních, sousední obce Pogwizdów w PLR, Domášova a Karviné Darkova. Družstva se zúčastnila také soutěže "turnaje starých pánů"  a poháru Szewieczkova memoriálu v Darkově. Ke dni Železničáře byl sehrán turnaj o PZKO věnovaný místní skupinou PZKO. V rámci kulturní činnosti byly uskutečněny 2 besedy se zasloužilými mistry sportu Mikoláškem a Wieckem, 3 besedy s novináři a to v rámci politického školení, na kterých se hovořilo na téma "Celosvětová politika". Členové TJ odpracovali na úpravě a údržbě sportovního zařízení celkem 1249 brigádníckých hodin.

1992

Výbor oddílu kopané ve složení Vladislav Galia, jednatel Józef Raszyk a pokladník Rudolf Puk, spolu s dalšími 11 členy výboru měl plné ruce práce. Žáci sice postoupili do Karvinské ligy, ale dorost vypadl z Krajské třídy 1.A. Muži skončili ve 2.třídě na 3. místě a ucházeli se v příštím roce a postup do 1.B Třídy.